0312 472 08 36 info@medtim.com

Etilen Oksitle Sterilizasyon Ekipmanlarının Fiyatları

Etilen Oksitle Sterilizasyon Ekipmanlarının Fiyatları

Etilen oksit ile sterilizasyon, tek kullanımlık medikal alet ve cihazların sterilizasyonu için tercih edilen, etkili bir sterilizasyon yöntemidir. Özellikle ısıya duyarlı olan cihazların ve plastik cihazların sterilizasyonu için sıkça tercih edilen ve işe yarayan bir yöntemdir. Etilen oksit yani EtO, alkilleyici maddeler grubundadır. Diğer gazlarla birlikte veya saf olarak kullanılabilir.

Etilen Oksit (EtO) Gazının Özellikleri

Etilen Oksit gazı 1960 yılından itibaren sterilizasyon amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle polietilen malzemelerin sterilizasyonunda yaygın olarak tercih edilmektedir. Etilen Oksitin çalışma şekli, mikroorganizmaların hücre duvarıyla reaksiyona girerek geri dönüşümsüz alkalileşmeye sebep olmasıyla gerçekleşmektedir. Çoğu medikal malzeme ile yüksek uyumludur ve özellikle ısıya ve neme duyarlı plastik malzemeler için tercih edilmektedir. Bu sebeple özellikle tıbbi malzemelerin sterilizasyonunda kullanılır.

Etilen Oksitle Sterilizasyon Ekipmanlarının Fiyatları

EtO sterilizasyon ekipmanları, steril edilecek olan aletlere göre değişiklik göstermektedir. Çok çeşitli sterilizasyon ekipmanı mevcuttur. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Sanitasyon ekipmanları etilen oksit sterilizatör
  • Yüz maskesi sterilizasyon ekipmanları
  • Tıbbi EtO gaz sterilizasyon ekipmanı
  • Oksit etilen sterilizatör laboravutar ekipmanları
  • EtO tek kullanımlık cerrahi önlük sterilizasyonu
  • Tıbbi eldiven EtO sterilizasyon ekipmanı

Farklı ürünler için geliştirilen farklı ekipmanlar mevcuttur. Her malzemenin steril edilme şekli ve içeriği farklı olduğundan dolayı özellikler değişiklik gösterebilmektedir. Bu özelliklere göre ve etilen oksit sterilizasyon ekipmanının çeşidine, kapasitesine göre EtO ekipman fiyatları değişmektedir.

Etilen Oksitle Sterilizasyon Hizmeti Almak

Etilen oksitle sterilizasyon hizmeti almak isteyenler için geniş bir hizmet sunulmaktadır. Bu hizmet hastanelerde, kliniklerde veya sterilizasyona ihtiyacı olan üreticilere sunulmaktadır. Hizmet verecek firmanın belgeli olmasına ve profesyonel araç gereçler ile çalışmasına dikkat edilmelidir. Firmalar, şehir içi veya şehir dışı hizmet verebilmektedir. Her ürünün steril şartları farklıdır ve özel olarak sterilizasyon işlemi gerçekleştirilmelidir. Steril şartları belirlendikten sonra işlem büyük bir titizlikle gerçekleştirilir. Sterilizasyon hizmeti veren firmanın protokol ile sterilizasyon sürecini kayıt ve güvence altına alması gerekmektedir. Sterilizasyon sonrası ürün tesliminde sterilizasyon raporu teslim edilmelidir.