0312 472 08 36 info@medtim.com

Pulse Lavage Fiyatları

Pulse Lavage sıvı püskürtme ve vakum hortumlarını, aydınlatıcı led ışığı ile birleştiren, operasyon bölgesini yabancı madde ve bakterilerden arındıran tek kullanımlık bir cihaz olarak tasarlanmıştır.

Hafif ve rahatlıkla taşınabilecek şekilde üretilmiş bu basınçlı yara yıkama sistemi, operasyon bölgesine göre ayarlanabilen iki ayrı hız kademesine sahiptir. Pulse Lavage hem kemik hem de yumuşak dokuları, kalıntı ve atıklardan arındırarak cerrahi operasyon bölgesini tamamen temizler.

Pulse Lavage, yara temizliğinde, yara yüzeyinden döküntüleri çıkarmak ve enfekte alanları yok etmek için kullanılır. Pulse Lavage fiyatları ürün kullanımı açısından çeşitli seçenekler sunduğundan dolayı çeşitlilik göstermektedir.

 

Pulse Lavage Nerelerde Kullanılır?

Pulse Lavage, yaygın olarak ortopedik cerrahide kullanılır. Özellikle yara temizliği ve debridman için uygun bir tedavi seçeneğidir. Bu sebeple üreticiler özellikle yara yönetimi için basınçlı yara yıkama sistemleri geliştirmektedir.

 

Pulse Lavage İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

1-            Yara Tedavisinde Pulse Lavage Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Pulse Lavage açık yaralanmalarda, nektrotik ve enfekte dokuları temizlemede kullanılabileceği gibi kalça ve diz operasyonlarında da kullanılabilir. Beyin ameliyatları esnasında da kullanılabilir.

2-            Pulse Lavage Tekniği Debridman ve Temizleme İçin Farklı Mı Uygulanmaktadır?

Pulse Lavage, hem yarayı temizleyebilir hem de debride edebilir. Bu iki uygulamanın tekniği temelde aynıdır. Yalnızca sulama basıncı fark edebilir. Uzman hekim, her hasta için belirli durumlarda neyin en iyi olduğunu belirlemekte ve ona göre tedaviyi uygulamaktadır.

3-            Neden Diğer Metotlar Yerine Pulse Lavage Kullanılmalıdır?

Pulse Lavage’ın diğer metotlara göre birçok faydası vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

•             Basıncın kontrol edilebilir olanağının olması ve değişken PSI seviyeleri

•             Hareket etmeyen veya girdap ünitesine kolayca taşınamayan hastalar için hasta başucunda kullanılabilen portatif sistem

•             Dar yara yollarına erişim imkanı olması

•             Kurulum süresinin kısa olması ve tek kullanımlık ürün seçeneklerinin olması

•             Operasyon esnasında kullanım süresinin yaklaşık 5-8 dakika arasında değişmesi