0312 472 08 36 info@medtim.com

Pulse Lavage Sistemi

Pulse Lavage Sistemi (Led Lavage Sistemi)

Pulse Lavage, çalışma bölgesini yabancı maddelerden ve bakterilerden temizlemek için tasarlanmış bir cihazdır. Aydınlatma ledli ve tek kullanımlık bir cihaz olarak tasarlanmıştır. Bu hafif ve portatif tasarımlı sistem, operasyon alanlarına göre ayarlanabilen çift hıza sahiptir. Pulse Lavage, hem kemik hem de yumuşak dokuları enkazdan/kontaminantlardan etkili bir şekilde temizler ve cerrahi operasyon alanının baştan sona temizlenmesine olanak tanır. Cihaz açık yara yaralanmaları, nekrotik ve enfekte dokular için kullanılabildiğinden, kalça ve diz uygulamaları için de iki adet özelleştirilmiş uç  cihaza dahildir.

 

Pulse Lavage’ın amacı nedir?

Yara debridmanı için Pulse Lavage basınçlı yara yıkama sistemi kullanılmaktadır. Pulse Lavage, steril bir sıvıyı (genellikle salin) genel yumuşak dokuya veya ortopedik cerrahi alanlara pulsatil olarak püskürtür. Döküntüleri yıkamak ve vücuttan çıkarmak için tasarlanmıştır (örn. yumuşak doku yarası veya kemik debridmanı için alan temizleme, kemik çimentosu kalıntılarının çıkarılması). Tek kullanımlık bir cihazdır. Cihaz, içerdiği bileşenler nedeniyle bir bütün olarak suya daldırılmamalıdır. Pulse Lavage, etkili pulsatil irrigasyon ve debridman akışı için uygunluk ve enerjiyi birleştirir.

 

Pulse Lavage’ın Kullanım Alanları

 

Pulse Lavage sistemi farklı durumlarda kullanılabilir. Pulse Lavage kısa sürede etkili ve faydalı olduğu için oldukça ilgi görmektedir.

Cihazın hem steril bir ortamda hem de güvenilir aletlerle uygulanması önemlidir. Ortopedi bölümü, ürünün kullanıldığı ana klinik bölümdür. Kalça ve diz protezi, travma debridmanlarında da kullanılabilir. Ayrıca istenirse bazı beyin ameliyatlarında da kullanılabilir. Şeker hastalarında yara tedavilerinde de kullanılmaktadır.

Pulse Lavage hem kemik hem de yumuşak dokuları artıklardan/kirlerden etkili bir şekilde temizler ve cerrahi operasyon alanının tamamının temizlenmesine olanak tanır. Pulse Lavage’ın ilgili operasyonlarda ortopedistler ve beyin cerrahları tarafından ortalama kullanım süresi 5 dakikadır.