0312 472 08 36 info@medtim.com

Pulse Lavage Firmaları Neden Tercih Edilmelidir?

Pulse Lavage Firmaları

Pulse Lavage sıvı püskürtme ve vakum hortumlarını, aydınlatıcı led ışığı ile birleştiren, operasyon bölgesini yabancı madde ve bakterilerden arındıran tek kullanımlık bir cihaz olarak tasarlanmıştır.

Pulse Lavage sistemi firmaları, bu hizmeti ihtiyaca yönelik en uygun ve en kaliteli şekilde sağlamaktadır. Pulse Lavage hem az maliyetli olması hem de işlevselliği sebebiyle tercih edilmektedir.

Pulse Lavage İle İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler:

Pulse Lavage’ın en işlevsel özelliklerinden biri öncelikle basınç kuvvetinin ayarlanabiliyor olmasıdır. Basınç kuvveti, debridman gerektiren yaralı doku miktarına uygun olarak ve hastanın toleransını dikkate alarak ayarlanmalıdır. Pulse Lavage’ın modeline göre PSI 4 ile 12 arasında değişmektedir.

 

Pulse Lavage’ın Avantajları Nelerdir?

Pulse Lavage düşük maliyeti ve kolay mobilitesi sayesinde birçok hastada uygulanabilir. Akut bakım hastanesinde yatak başında, uzun süreli bakım tesisinde, ayakta tedavi ortamında, günlük veya hastalık, iki haftada bir şeklinde debridmanlarda uygulanabilmektedir. İşlevsel ve az maliyetli olması sebebiyle tercih edilen bir sistemdir.

Pulse Lavage Kullanım Alanları Nelerdir?

Pulse Lavage, yara debridmanında kullanılmanın yanı sıra ortopedide, kalça ve diz artroplastisinde, cerrahi bölgeyi yeni eklem için hazırlamak amacıyla da yaygın olarak kullanılmaktadır. Pulse Lavage, hızlı iyileşmeye yardımcı olduğu için hem yara debridmanında hem de yeni bir eklemin radyografik sağkalımını iyileştirebileceğinden eklem replasmanında faydalı olduğu söylenebilir.