0312 472 08 36 info@medtim.com

Ortopedik Ürün Üretimi

Ortopedik Ürün Üretimi

Pulse Lavage, genellikle ortopedi bölümünde kullanılan tek kullanımlık bir sistemdir. Farklı yara tedavilerinde kullanılabilen Pulse Lavage sistemi, cerrahi operasyon alanının tamamen temizlenmesini sağlamaktadır. Ortopedi ameliyatları ve beyin ameliyatlarında kullanılarak operasyon alanı temizlenir ve enfeksiyon riski azaltılır.

Pulse Lavage Sistemi Nedir?

Ortopedik ürün üretimi yapılan Medtim tarafından temin edebileceğiniz Pulse Lavage, temel olarak cerrahi operasyon alanının temizlenmesini sağlar. Açık yaralarda oluşan bakterilerin ve yabancı maddelerin temizlenmesi için kullanılır. Kullanılacağı operasyon alanına göre hızının ayarlanması mümkündür.

Pulse Lavage, açık yara yaralanmalarının tedavisinde kullanılan, cerrahi debridman yönteminde gerekli olan ortopedik bir üründür. Açık yarada meydana gelen bakteriler büyük oranda yok edilir ve enfeksiyon riski en aza indirilir. Sistem; steril, hafif, düşük gürültülü, güçlü bir donanıma sahiptir. Operasyonlarda bir kez kullanılabilir ve kullanım süresi 5 dakikadır.

Pulse Lavage Neden Kullanılır?

Ortopedik ürün üretimi, cerrahi operasyonlarda çalışma alanının temizlenmesi amacıyla yapılmaktadır. Pulse Lavage, ortopedi kliğinin cerrahi operasyonlarında kullanılmaktadır.

  • Kemik ve yumuşak dokuların temizlenmesini sağlar.
  • Açık yara yaralanmaları, kalça ve diz uygulamalarında operasyon alanının yabancı maddelerden temizlenmesine yardımcı olur.
  • Bakterileri %90 oranında temizlediği ve enfeksiyon riskini en aza indirdiği kanıtlanmıştır.
  • Steril sıvı ile döküntülerin yıkanarak vücuttan çıkarılmasını sağlamaktadır.
  • Travma debridmanı, şeker hastalığından meydana gelen yaralar için kullanılabilir.
  • Kullanıldığı ana klinik ortopedi kliniği olsa da beyin cerrahları tarafından da kullanılan bir sistemdir.

Basınçlı Yara Yıkama Cihazı Kullanım Alanı

Ortopedik ürün üretimi yapılan basınçlı yara yıkama cihazı, yara debridmanı için gerekli bir üründür. Yara debridmanı, açık yaralarda meydana gelen bakterilerin ve yabancı maddelerin temizlenmesi işlemidir. Bu işlem için kullanılan basınçlı yara yıkama cihazı, açık yaradaki yabancı maddelerin temizlenmesini sağlar.

Pulse Lavage, kronik ve akut yaraların tedavisinde uygulanmaktadır. Kullanım alanı, debridman, diz protezi, kalça protezi, açık yara yaralanmalı gibi alanlardır. Ortopedistler tarafından yaygın olarak kullanılan bu cihaz, işlemin kısa süre içerisinde tamamlanması ve etkili olmasından dolayı daha fazla tercih edilmektedir. Ortopedistlerle birlikte beyin cerrahları tarafından da kullanılmaktadır.